Reportáže, články, rozhovory...

 

Podle názvu by se mohlo zdát, že Dům v blankytně modrém moři amerického autora T. J. Kluneho bude čtením pro dámy. Opak je pravdou. Mistrovsky napsaný příběh, který vás chytne za srdce od první stránky do poslední tečky a pošimrá vás na duši, je fascinujícím koktejlem fantazie a humoru. Klenotem, jemuž bezpochyby náleží všechna ocenění, jichž se mu...

Nebýt Rowlingové, byl by nejúspěšnějším britským autorem. Svým fanouškům stále chybí, ač od jeho smrti uplynulo už osm dlouhých let. Zůstává s nimi dál díky svým nesmrtelným knihám. A teď ho smíme poznat ještě blíž v jedinečné biografii Terry Pratchett: Život s poznámkami pod čarou.

Jak asi mohla žít žena, jejíž knihy se po celé dekády drží v žebříčcích nejprodávanějších? Co viděly oči a slyšely uši té, která fascinuje komplikovanými zápletkami a překvapivými rozuzleními miliony čtenářů. Kdo OPRAVDU byla Agatha Christie, královna detektivek? To sama odhaluje v knize Vlastní životopis, nyní v excelentním audioknižním vydání s...

Existuje několik audioknižních verzí příběhů čarodějného učně Harryho Pottera. Upřímně – česká verze patří k nejhorším a není to vina interpretů. Jednou z nejkvalitnějších, ne-li přímo nejlepší, je pak anglický originál načtený legendou britské scény, Stephenem Fryem.

Známe ji jako chůvu z moderní filmové podoby nesmrtelného příběhu Romeo a Julie. Také jako profesorku bylinkářství Pomonu Prýtovou, vyučující mladé čaroděje v Bradavicích, jak se přesazuje mandragora. Miriam Margolyesová je ale mnohem pestřejším člověkem, což prozrazuje ve svých memoárech.