Ivan D. Hladík

Žurnalista, spisovatel, scenárista & kreativec v marketingu

Už více než dvě desítky let (a čím dál více) píšu všechno a o všem, co mě baví a o čem věřím, že baví číst mé čtenáře. Mám za sebou několik knih, povídek, fejetonů, ale také divadelních her i televizních scénářů, bezpočet článků pro různá média.

Dvaadvacet let jsem pracovně i umělecky působil na projektech světového unikátu, Křižíkově fontáně v Praze. Tam jsem se podílel na úspěšných muzikálových projektech jako autor textů písní a libret, zároveň střídavě v marketingu nebo na postu tiskového mluvčího, ale i jako herec v některých představeních.

Kolem činohry, muzikálů i filmu se točila část mého profesního života, stihl jsem ale také sbírat zkušenosti v českých i zahraničních marketingových společnostech, kde jsem tvořil návrhy kampaní, mobilních aplikací včetně funkčnosti a designu, grafické materiály a prezentace. Poslední roky píšu a vyhledávám témata coby novinář v nejčtenějším českém deníku Blesk, kde se věnuji především pražskému zpravodajství, ale také kulturním či cestovatelským článkům, recenzím a rozhovorům se zajímavými lidmi.

A co mě baví, když zrovna nepíšu? Jezevčíci, světová filmová a televizní tvorba, čtení knih a poslech audioknih a soundtracků, cestování (nejraději mám Madeiru, Portugalsko, Velkou Británii, severské země), snažím se naučit norsky a hlavně najít čas na ještě více a více psaní, protože příběhy se mají vyprávět...