Magický rok s Harrym Potterem okouzlí a dětem pomůže i se školou

06.01.2022

Pro fanoušky potterovské ságy, která si připomněla 20 let od premiéry prvního filmového vyprávění, je tato kniha nostalgickým společníkem na každý den v roce. Pro děti navíc možností, jak si příjemně procvičit angličtinu.

Kniha Harry Potter - A Magical Year, tedy Magický rok, vezme čtenáře na nezapomenutelnou cestu všemi ročními obdobími v Bradavicích. Neuvěřitelné ilustrace Jima Kaye spojené s oblíbenými citáty J. K. Rowlingové, autorky románů o mladém čaroději Harrym Potterovi, evokují veškerou magii, krásu a zázrak kouzelnického světa. Prožijte tak každý den v roce společně s kouzelnickým světem a nejikoničtějšími obrázky Jima Kaye, dosud neviděnými studiemi postav, kresbami tužkou a jinými díly z jeho archivu. To slibuje kniha, která je v originále v prodeji i v tuzemských knihkupectvích.

Titul britského vydavatel Bloomsbury Publishing, který vlastní práva na veškeré potterovské příběhy, je vlastně takovým předpřipraveným poznámkovým blokem, který každodenně připomíná některou z pasáží knih o Harrym Potterovi i dalších postavách. Znovu v nich ožívají fragmenty velkolepých dobrodružství, která milují miliony dětí i dospělých po celém světě. Někdy jde o jedinou větu, jindy o celý odstavec. Pod každou vzpomínkou nechybí informace o tom, z kterého dílu série pochází a z jaké kapitoly. Děti, které se učí angličtinu, tak v krátkých textech láká nejen k jejímu zdokonalení, ale i k objevování celého potterovského vesmíru, pokud jej ještě neznají.

Harry Potter - A Magical Year je ideálním společníkem pro všechny Potterheady v době, kdy si připomínáme 20 let od premiéry filmu Harry Potter a Kámen mudrců. Tedy okamžik, kdy na plátně poprvé ředitel Školy čar a kouzel v Bradavicích Albus Brumbál, šafář Hagrid a profesorka Minerva McGonagallová na práh domu Vernona a Petunie Dursleyových položili malý uzlíček s miminkem, které díky spisovatelce J. K. Rowlingové změnilo životy mnoha čtenářů a diváků. Na přelomu roku se fanoušci mohli zúčastnit výročního kvízového klání bradavických kolejí jako diváci televizní show nebo sami prověřit své znalosti v online verzi soutěže. Hned 1. ledna také celosvětově uvedla společnost HBO pořad Harry Potter 20 let filmové magie: Návrat do Bradavic. I ten ukázal, že na kouzla, snění a dobré příběhy není člověk nikdy příliš starý.

Hodnocení: 95 %

Vytvořeno pro Blesk.cz/Kultura, 3. 1. 2022.