Britský herec Bill Nighy zahájil v Praze Vánoce. Co na sebe prozradil?

17.11.2018

Největší nákupní centrum v Česku letos dopřálo všem návštěvníkům skutečně stylový start předvánoční atmosféry. Ve čtvrtek 15. listopadu rozsvítil jeho prostory obrazně i ve skutečnosti oblíbený britský herec Bill Nighy (68) alias rocker Billy Mack.

Kultovním vánočním filmem Láska nebeská je letos prostoupený každý kout obřího Centra Chodov. Hlavním bodem zahajovacího programu byla 15. listopadu kromě show s písničkami z filmu a rozsvícení vánoční výzdoby hlavně účast Billa Nighye. Rozsvítil výzdobu, uvedl benefiční promítání Lásky nebeské v Cinema City Chodov a také se setkal s několika fanoušky a ochotně odpovídal na dotazy novinářů. Každého, s kým se stihl potkat, pak přesvědčil, že je stejně vřelý, zábavný a přátelský, jak si ho fanoušci vždy představovali.

Herec, který obdržel za svou roli rockera Billyho Macka filmovou cenu Britské akademie za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli, diváci také znají například z filmů Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010) nebo Pirátů z Karibiku (2006 a 2007). Stále je v jednom kole a momentálně chystá hned několik snímků. S humorem komentoval třeba jeden z nich. "Prosím, nebuďte příliš nadšení, až řeknu jeho název," řekl Nighy. "Je to - Pokémon ve filmu! Jsem z něj vedle. Je tam šedesát Pokémonů a já! Pokémonů je celkem 820, tady jim peníze stačily asi jen na těch šedesát." Herec také prozradil, na co se sám dívá o vánočních svátcích, kdy zbytek světa sleduje Lásku nebeskou. "Na ni skutečně ne. Já koukám na fotbal, miluji fotbal. A na Štědrý den nezapínám televizi vůbec," uvedl.

Podívejte se na záznam z návštěvy Billa Nighye v Praze:

Jednou z jeho posledních krásných filmových rolí byl Edmund Brundish ve snímku Knihkupectví (The Bookshop, 2017) podle scénáře a v režii Isabel Coixet na základě stejnojmenného románu Penelope Fitzgerald. Ten ve filmu nade vše miluje knihy a čtení. Jak to s knihami má skutečný Nighy? "Knihy jsou pro mě odměna za všechno. Čtu pořád a jsem úplně závislý na nezávislých knihkupectvích...," prozradil. "Knihkupectví je moje oblíbená kniha, byl jsem moc rád, že v tom mohu hrát," dodal.

Bill Nighy je kromě filmu také vynikajícím divadelním hercem. Objevil se například v úspěšných představeních Skylight (2015) jako Tom Sergeant nebo v The Vertical Hour (2006) coby Oliver Lucas. Baví ho víc stát před kamerou nebo na jevišti v přímém kontaktu s diváky? "Já jsem vyrůstal v divadle a také vzdělání jsem získal tam. Jsem hrdý na všechny své role. Divadlo je velmi těžká disciplína, vše musí být dokonalé. A když se hře daří, tomu se nic jiného nevyrovná," uzavřel muž, jehož sarkastického Billyho Macka si můžeme dosyta vychutnat opět o Vánocích.