S Blesk.cz na červeném koberci: Film Collateral Beauty vás chytne za srdce

21.12.2016

K Vánocům neodmyslitelně patří i emotivní filmy. Po Lásce nebeské (2003), Prázdninách (2006) a třeba ještě silvestrovském Šťastném Novém roce (2011) přichází Will Smith ve filmu Collateral Beauty: Druhá šance, aby znovu našel chuť žít.

Než jsme se setkali s hvězdami filmu, absolvovali jsme několik schvalovacích procesů, cestu do Anglie a hodiny čekání. Příjemnou povinností je pak vidět snímek ještě před návštěvou červeného koberce přímo v sídle společnosti, tady konkrétně Warner Bros na 98 Theobalds Road. Celá premiérová akce před Vue Leicester Square začínala v sedm hodin večer. Novináři tu ovšem musejí být podstatně dříve, aby zaujali předem stanovená místa, domluvili s organizátory poslední detaily a pak čekali na příjezd hvězd. Jako první byl na místě režisér snímku David Frankel (57). "Doufám, že film nám připomene naše blízké a také důležitost propojení s lidmi, které milujeme," řekl Frankel Blesku. "Vztahy se mohou vytrácet a i my ztrácíme pojem o tom, co je skutečně důležité. Přitom právě láska k blízkým je opravdu důležitá," dodal Frankel.

Kromě velkých hvězd sem ale také přijel mladý herec Jacob Latimore (20), který je na začátku své kariéry a pro něhož byl film velkou příležitostí zahrát si po boku slavných kolegů. U nás jsme ho mohli vidět ve sci-fi Labyrint: Útěk. V tomto filmu ztvárnil roli Raffho / Času. "Moje role se neustále vyvíjela. Musel jsem se rychle přizpůsobit každé situaci," prozradil Blesku, co bylo pro něj na roli nejtěžší. Co bylo naopak nejlepším okamžikem? "Být součástí takového filmu je úžasné," řekl Latimore Blesku.

Otázku na to, co pro ni bylo nejtěžší, od Blesku dostala i představitelka Madeleine, herečka Naomie Harris (40, Skyfall, Spectre). "Nejtěžší scénu jsem prožila ve scéně z nemocnice s Helen Mirren, kde jsem musela čtyři hodiny plakat," svěřila Blesku. A kdyby měla nyní, před Vánoci, možnost napsat nějaký vzkaz Lásce... "Chtěla bych, aby mi poradila, jak být skutečně milujícím člověkem. Protože to je podle mě hlavní důvod toho, proč tu jsme," řekla herečka.

Natáčení si pochvalovala i velká hvězda světového filmu Helen Mirren (71, Královna). "Nejlepší byla práce se všemi těmi přátelskými kolegy. Až jsem měla obavy z obsazení tolika talentovanými herci - Keira Knightley, Kate Winslet, Edward Norton, Will Smith a také Michael Peña, byla to velká konkurence," řekla Blesku Mirren. Svou neskutečnou energií, profesionalitou, ale i dokonalou postavou a vizáží fascinovala celé okolí. Na otázku, jak to dělá, že stále vypadá tak dobře, ovšem se smíchem řekla: "Mám velmi, velmi, velmi dobrého vizážistu."