Recenze: Mrtví v Badger's Drift otevírají ságu z Midsomeru, kde se vraždám daří

20.07.2018

Pokud oběť znala svého vraha, určitě ho znáte i vy, a on zná vás. Tahle hrozivá věta varuje před životem ve zdánlivě malebném kraji Midsomeru, kde šéfinspektor Barnaby je jediným, kdo je připraven zastavit zločin.

První případ ze série Vraždy v Midsomeru proslavil i stejnojmenný oblíbený televizní seriál, který svou pouť k divákům začal před jedenácti lety právě dílem The Killings at Badger's Drift, jehož název byl přeložen jako Smrt staré dámy. Nyní mají čeští fanoušci Barnabyho a Troye, ale zejména všichni (!) příznivci kvalitních detektivek z britského prostředí, možnost zaposlouchat se do zvukové podoby příběhu.

Svůj hlas mu propůjčil herec Vladislav Beneš (62) a byla to dobrá volba. Zabarvení jeho hlasu totiž naprosto přesně koresponduje s vyprávěním stvořeném spisovatelkou, scenáristkou a autorkou rozhlasových a divadelních her původem z anglického Warkwickshiru Caroline Graham (87). Je také znát profesionální vedení režisérem Hynkem Pekárkem (59), který má za sebou desítky titulů rozhlasových her a adaptací s širokým žánrovým záběrem. Beneše jistou rukou provedl úskalími detektivky psané stylem, který by ocenila i Aghata Christie. Knihu v této podobě pak ocení každý posluchač.