Ostré předměty řežou do zkaženého masa maloměsta i ve své seriálové podobě

29.07.2018

První román spisovatelky Gillian Flynn diváky přivádí do míst, kde nikdy nechtěli být. Do Wind Gap, kde vším prorůstá beznaděj i marně ukrývaná traumata. A kde brutálně umírají mladé dívky.

V osmidílné dramatické minisérii Ostré předměty, jíž na obrazovky pro HBO převedl režisér Jean-Marc Vallée (držitel ocenění Emmy za seriál Sedmilhářky), a která byla inspirována bestsellerem spisovatelky Gillian Flynn (autorky hitu Zmizelá), přichází Amy Adams v hlavní roli Camille Preakerové.

Reportérka chicagského deníku se v minulosti potýkala s řadou psychických problémů, teď se vrací do rodného missourijského maloměsta Wind Gap, aby napsala o případu dvou zavražděných děvčátek. Zatímco se Camille snaží poskládat střípky traumatických událostí ze své minulosti, dostane se do konfliktu s panovačnou matkou Adorou (Patricia Clarkson), znovu se uchýlí k nebezpečnému sebedestruktivnímu chování a začne se až příliš úzce ztotožňovat s mladými oběťmi vražd.

Výrazné ženské hrdinky, zatuchlá a hrozivá atmosféra, bolestné a zároveň fascinující nutkání k sebepoškozování, obtížné hledání vlastní stability a vynikající výkony všech aktérů v čele s Amy Adams - to všechno jsou Ostré předměty. Na obrazovky přenesené přirozeně, s grácií, jako by mezi záběry a stránkami úspěšného románu nebyla žádná hranice. Divák se stává neviditelným průvodcem Camille na cestě za vyrovnáním se s minulostí, v obraně proti upjaté Adoře, nebo při hledání pravdy o smutném konci dvou dívek.