Německo prožijte stokrát a pokaždé jinak, na víkend i na dovolenou

19.10.2018

Jsou jako sousedé, kteří s plnými talíři zvou k bohatě prostřenému stolu. Sasko a jeho Drážďany servírují to nejlepší, co si lze v jakékoli roční době užít.

Doslova za humny, jen kousek od Hřenska, nás hranice dělí od Německa, souseda rozděleného na 16 spolkových zemí. A zmínil-li jsem Hřensko, musím hned dodat Sasko. Začíná totiž zhruba 19 minut jízdy autem za ním. Jako mávnutím kouzelného proutku návštěvníky toužící po víkendu či rovnou dovolené s pestrou škálou zážitků hned po vjezdu navnadí pohledem na krásná městečka i přírodu. Tady, u břehů Labe, 12 kilometrů od českých hranic, může návštěvník začít poznávat Sasko a pořádně si odpočinout od všedních starostí v lázeňském městečku Bad Schandau v těsné blízkosti Národního parku Sasko-České Švýcarsko.

Vyrazíte-li brzy ráno, energii pro další hodiny vám doplní káva upíjená před kavárnami malebného Königsteinu, než se nad vámi otevřou brány stejnojmenné pevnosti. První historické zastavení, které stojí za to, pevnost Königstein, je nejen jedinečným důkazem umění stavby pevností, ale i bohatým souborem gotických, barokních a renesančních staveb. Místo, které bylo kdysi součástí Českého království, uchvátí i výhledem do okolí či řadou výstav. Než se dostanete na kole, vlakem, či autem do srdce Saska, jeho hlavního města Drážďan, stihnout můžete řadu dalších památek. Krásných na pohled i svou historií.

Sasko je krásné v jakoukoli roční dobu - a pokaždé jiné. Na své si tady přijdete i nyní na podzim, kdy opouštíme pláže a máme před sebou vidinu chladných dnů. Zpříjemnit si je můžete třeba návštěvou okouzlujícího zámku a parku Pillnitz. Park sice vynikne nejlépe v teplejších měsících, kdy je rozkvetlý, ale bývalý letohrádek a pozdější letní rezidence saského královského rodu kdykoli láká k prohlídce tří paláců, dvou muzeí a impozantního Pavilónu palem s desítkami exotických rostlin z Jižní Afriky, Austrálie a Nového Zélandu na 660 metrech čtverečních.

Zkráceno, celý článek a videoreportáž najdete zde...